REAKCIJE

Evo kako je utakmicu komentirao trener Dinama, a kako varaždinski strateg

27.04.2024 u 20:35

Dinamo je slavio u Varaždinu 1:0 i preuzeo prvo mjesto na ljestvici, a komentar su dali treneri oba kluba

Gol Gabrijela Vidovića bio je dovoljan za tri boda za aktualnog prvaka.

'Čestitao bih dečkima na dobroj utakmici. Imali smo kontrolu, znali smo da će nas pokušati ugroziti preko Dabre i Drožđeka, nekoliko puta je to bilo dosta 'škakljivo'. Nisam bio zadovoljan prvim poluvremenom, sve smo radili dobro do zadnje trećine, a onda smo komplicirali. Trebali smo više šutirati, više centrirati i stavljati ih pod pritisak da probamo zabiti. Naglasak u poluvremenu je bio upravo na tome i eto odmah iz prvog udarca Vidovića koji je zabio prekrasan gol smo poveli. Imali smo još nekoliko prilika da odemo na 2:0 i mirnije privedemo utakmicu kraju. Uvijek je ovdje bilo zahtjevno, Varaždin je težak protivnik, ali uspjeli smo pobijediti i uzeti tri boda i to je najbitnije', rekao je trener Dinama Sergej Jakirović nakon utakmice.

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

Sljedeće kolo Dinamo gostuje na Rujevici.

'To je derbi, treba se dobro pripremiti, baš pravi derbi - prvi i drugi na ljestvici. Znamo s kim imamo posla, sa sjajnom ekipom, koja sjajno igra cijelu sezonu i morat ćemo biti na još većem nivou, rekao bih čak europskom, da nešto tamo uzmemo.'

Svoje mišljenje dao je varaždinski strateg Nikola Šafarić…

Varaždin i Dinamo igrali su i prije deset dana u zaostalom susretu 5. kola. Modri su tada slavili 2:1 na Maksimiru, a sada s minimalnom razlikom i u Varaždinu.

'Danas smo odigrali puno zrelije, posebno prvo poluvrijeme nego prije desetak dana )poraz od Dinama 2:1 op.a.). Mogli smo malo kvalitetnije i mirnije odraditi završnicu. Gol na početku drugog poluvremena nas je malo presjekao i malo umrtvio utakmicu i Dinamo je onda rutinski priveo utakmicu kraju. Dočekali smo šansu u 85. minuti, ali nismo zabili. Protiv Dinama ne možeš stvoriti jako puno šansi, a mi smo danas stvorili tri-četiri, nismo zabili i možemo samo čestitati Dinamu na pobjedi', pričao je trener Varaždina Šafarić i dodao:

• +28
32. kolo SuperSport HNL-a, Varaždin - Dinamo Izvor: Cropix / Autor: Zeljko Hajdinjak

'Dečki su odradili jako dobru utakmicu, odlična je bila atmosfera, izgleda da su malo 'otpustili kočnice'. Protiv Dinama, Hajduka i Rijeke uvijek je gušt igrati. Rekli smo im da uživaju i ne budu opterećeni i to su danas pokazali. Mislim da smo jako dobro parirali.'

U sljedećem kolu Varaždinci gostuju na Poljudu.

' Idemo tamo pokušati napraviti dobar rezultat. Moramo se dobro pripremiti, malo odmoriti i idemo osvojiti što više bodova do kraja sezone.'